نتایج جستجو برای عبارت :

این انتخابِ نباته :)

جهان آرا می گفت «آقای رئیس جمهور الان 450 تانک عراقی شهر رو محاصره کردند. دستور بده هواپیماها بمبارانشان کنند». 
بنی صدر از پشت عینکش نگاهی تمسخرآمیز به محمد کرد و با صدای تودماغیش گفت «مگه هواپیما نقل و نباته که بفرستم؟». 
یادگاران، جلد 20 کتاب شهید محمد جهان آرا، ص 45
چهار روز از سفرمون به کوچیک ترین روستای استانِ قشنگم میگذشت :)یه روستای کوچولو و بی نهایت زیبا، من متعلق به این روستام، پدرم، مادرم، مادربزرگ و پدربزرگم :)خیلی دوسش دارم! درسته تابستون هوا به شدت گرمه! درسته گرما رو دوست ندارم، درسته تیرماه بود و نمیشد از خونه رفت بیرون، ولی بودن کنار زری و شب بیداری و تمام و تمام اتفاق های قشنگش باعث میشد همچنان عاشقش باشم و عاشقش بمونم :) 
پارسال بخاطر هجوم وحشیانه ی! شپش، مبتلا به شپش شدم :/ فکر تکرار اون فاج
اصبغ بن نباته از حضرت علی (ع) روایت کرده که پیغمبر خدا (ص)، به من فرمود: یا علی آیا می‏دانی معنی شب‏ قدر چیست؟ عرض کردم: نه یا رسول الله! پیغمبر (ص) فرمود: خداوند تبارک و تعالی در آن شب به تقدیر و سرنوشتی که در روز قیامت خواهد بود، قضا و حکم، و اندازه‏گیری کرده، و در آنچه خدای عز و جل فرمان داد ولایت تو بود، و نیز ولایت امامان از نژاد تو، تا روز قیامت.امام جواد از پدرش از پدران بزرگوارشان از امیر المومنان حضرت علی (ع) روایت کند که گفت: از رسول خدا (ص)
امام، مقاومت را از روی هیجان‌زدگی انتخاب نکرد، از روی احساسات زودگذر
انتخاب نکرد؛ پشتوانه‌ی انتخابِ مقاومت از سوی امام بزرگوار ما یک
پشتوانه‌ی منطقی است، پشتوانه‌ی‌ عقلانی است، پشتوانه‌ی علمی است و البتّه
پشتوانه‌ی دینی؛ منطق، پشت سرِ ایستادگی امام و مقاومتِ امام وجود دارد:

ادامه مطلب
سلام :)
از اونجایی که منم دعوت شدم به چالش  پس :
《 سلام ریحانه‌ی عزیزم 
این نامه از آینده بدست تو رسیده، آینده‌ای که تو با انتخاب‌هات ساختیش
ازت میخوام خیلی جدی و زودتر به کار هنری مشغول شی.

بهت نمیگم سالهای آخر تحصیلتم مثل قبل درس بخون چون همون نخوندنه بهتره :)) ولی به جاش یه کار درست و هدفمند رو پیش ببر که چندسال دیگه نتیجه اش رو ببینی

و اخرین حرفم اینکه این ازدواج راه خیلی دشواری داره، فکر نکن همه چی با رسیدن درست میشه

عاقبتت بخیر❤》
سلام :)
از اونجایی که منم دعوت شدم به چالش  پس :
《 سلام ریحانه‌ی عزیزم 
این نامه از آینده بدست تو رسیده، آینده‌ای که تو با انتخاب‌هات ساختیش
ازت میخوام خیلی جدی و زودتر به کار هنری مشغول شی.

بهت نمیگم سالهای آخر تحصیلتم مثل قبل درس بخون چون همون نخوندنه بهتره :)) ولی به جاش یه کار درست و هدفمند رو پیش ببر که چندسال دیگه نتیجه اش رو ببینی

و اخرین حرفم اینکه این ازدواج راه خیلی دشواری داره، فکر نکن همه چی با رسیدن درست میشه

عاقبتت بخیر❤》
آینده ای که هیچیش دست من نیست بهتره هرگز نرسه  و متوقف شه...
دوتا انتخابِ مهمِ زندگیم رو باید پروندشو ببندم بزارم کنار و تن بدم به چی؟! قسمت ، حکمت؟!
من باخودمم کنار نمیام چه برسه به انتخابای جدید... !
جدی فکر کنم قراره چی بشه؟!
ازهمه بدتر میم بهم پیام داده و گفته حالا که رتبه اومد فکراتو کردی؟!  
گفتم نه، فعلا نمیتونم صحبت کنم...
امروز مهمون اومد و من تو اتاق داشتم میزدم تو سر خوردم که ابرو شرفم رفت و فکر کردن دیوونه شدم و کلی آب ریختن رو هیکل من جل
می گفتی عشق های این زمانه بوی خامه می دهند.
همان خامه ی سفید و هلالی روی فنجان قهوه که
با یک هم زدنِ قاشق متلاشی می شود. من آن قدر به خامه ی روی قهوه زل زده ام که
چشمانِ بی فروغم در رسوباتِ این دلهره ها
همانند سیروپِ آلبالو ته نشین شده اند.ذهنم شبیه قصرِ دراکولا شده است.
اگر  برن استوکر  آن را می دید بار دیگر داستان جدیدی
از  دراکولا  می نوشت.می خواهم چیزی بگویم؛ امّا حرف ها مُدام توی دهانم می خشکند.
شبیه ماهی دهان پرور که نوزادشان را در دهانشان
#حدیث_مهدوی
امیر المومنین(ع)

اصبغ بن نباته می گوید: به خدمت امیرالمومنان علی بن ابی طالب علیه‌السلام شرفیاب شدم، دیدم که در دریای فکر غوطه ور است و با انگشت مبارکش به زمین می زند. عرض کردم: ای امیرمومنان! چه شده؟ شما را اندیشناک می بینم؟! با انگشت مبارک به زمین می زنی! مگر به آب و گل علاقمند شده ای؟! فرمود:لا والله ما رغبت فیها و لا فی الدنیا یوما قط، و لکن فکرت فی مولود یکون من ظهری، الحادی عشر من ولدی، هو المهدی یملأها عدلا کما ملئت جورا و ظلما
این ایّام مصادف است با کتاب و نمایشگاه کتاب و بازدید از غرفه ها و دست آخر خرید کتاب. به یُمن این ایام شعرِ عباس یمینی شریف را با هم زمزمه می کنیم و در صورت خوشآمد، به چند سوال بعد از آن نیز پاسخ دهید؛ سپاس..
من یار مهربانم
دانا و خوش بیانم
گویم سخن فراوان
با آنکه بی زبانم
پندت دهم فراوان
من یار پند دانم
من دوستی هنرمند
با سود و بی زیانم
از من مباش غافل
من یار مهربانم
1-مختصات یه کتاب خوب،چیست؟
2- در انتخابِ کتاب، به چه نکاتی توجه می کنید؟
3- چه کتاب
حس می کنم این وبلاگ برای من شده انتخابِ بینِ بد و بدتر ...
به این وبلاگ دلبستم . به آدماش عادت کردم . امید به رشدش دارم .
ذهن مشغولشه ، دل مشغولشه ، زمان داره به پاش صرف میشه .
رو حالِ آدم اثرِ شدید داره . گاهی حال خوب کنه و گاهی برعکس .
گاهی فاصله میشه بین من و آدمای حقیقی که البته تا حدی مدیریتش کردم .
گاهی اینجا مهم میشن آدما و مشکلاتشون حتی بیشتر از میزانی که برا خودشون اهمیت دارن . و تلاش هام میشه آب در هاون کوبیدنه ...
گاهی تصویر ها اینجا دروغ هایی

دیدمت شرابِ عاشقانه‌ام شدی                  
سرخوشیِ نابِ عاشقانه‌ام شدی                                                 
اولین و آخرین و خوش‌صداترین                
حقّ انتخابِ عاشقانه‌ام شدی
توی جلگه‌های پهن و تپه‌های سبز              
شوقِ بی‌حسابِ عاشقانه‌ام شدی
زیرِ آبشار و سرخیِ غروبِ کوه                   
رنگِ آفتابِ عاشقانه‌ام شدی
شامگاه پرستاره، در کنارِ رود                      
ماه آب‌تابِ عاشقانه‌ام
❓آیا این درسته که میگن همسر هر کسی از قبل براش تعیین شده و ما توی این زمینه حق انتخاب نداریم؟
پاسخ 
➕ نه تنها در موردِ همسرگزینی، که در موردِ هر کاری حتی مثلا زیارت، این سوال مطرحه که آیا "قسمت" است یا "همت"؟!! مثلا در موردِ زیارت، همیشه بحث سرِ اینه که رفتن به زیارت، همتِ خودمه یا قسمتی است که از جانب خدا و اهلبیت نصیبِ من شده؟ 
تعبیر من اینه که تا "همتِ خودِ من" نباشه هیییچ قسمتی رقم نخواهد خورد. من بشینم توی خونه م و نرم ویزا و پاسپورت بگیرم و
دانلود رایگان فیلم سینمایی چاقی

موضوع :خانوادگی,درام سال انتشار:1398
️خلاصه داستان:روایتی است از یک انتخاب؛ انتخابِ عشق یا وِجدان...! امیر یک سردبیر صداپیشه است که در کنار همسرش بهار و دخترش گامنتس زندگی صلح آمیز و خوبی دارد. او یک دوست بزرگتر به نام رامین دارد ، کارگردان فیلم ، که قصد دارد با دختری بسیار جوان تر از خودش ازدواج کند. این ازدواج عمیقاً بر زندگی امیر تأثیر می گذارد و...
کارگردان:راما قویدلهنرمدان: حمید فرخ‌نژاد، مهسا کرامتی، کریم
پیِ نشستنی به انتخابِ بختپائیده سایه‌ها به رهگذار و در هوای ما-که بسته‌ایم به مرگ چنان که بسته‌ایم به سایه‌هایمان-بال می‌گشاید این بازِ شوخ‌میان دو پرواز جا می‌کند اکنون به شانه‌امآری، خلافِ نوشته، قصه آغاز و پایان ندارد؛ برین خاکدان هر چه بینی کهنه‌ست‌(قاسم هاشمی‌نژاد) ‌پ.ن: 
- حالا که مرگمان را، مرگ مردم را انتظار می‌کشند، به قول گلسرخی «باید که قلب ما، سرود و پرچم باشد». برای سیل نود‌وهشت چیزی نمی‌شود نوشت، ما چه می‌دانیم، ما
۲۳ آبان ۹۸
انگار که قلبم رو بین گلو و قفسه سینه‌ام با جفت دستام نگه‌داشته باشم‌...‌ و اطرافم هیچ چیزی نباشه.‌.. همه‌جا سفید. فقط من و قلبم... تنهاییم...
ناگهان یک خنجرِ کوتاهِ نه‌چندان تیز‌ میاد و فرو میره توش.
درد داره. بغض داره. کمی هم خشم داره. گریه داره ولی گریه نمی‌کنم. غرورم اجازه نمی‌ده. شاید هم عزت نفسم.
مدتی هست که خنجر دراومده. ولی بازم تمام سلول‌های قلبم دارند فریاد می‌زنند. ضجه می‌زنند. می‌خوان دادخواهی کنند.
سرم رو بالا می‌گیرم.
خلاصه مطالب برنامه شانزدهم:

(قدم هشتم) اهتمام به سحرهای ماه مبارک
آماده شدن برای ورود به دهه آخر
استمداد از امیرالمومنین(ع) برای توفیق در این ایام

▫️از این شب به بعد، دهه آخر ماه مبارک آغاز می‌شود و درخواست‌ها رنگ و بوی ولایی بیشتری می‌گیرد. گویی روزه‌داران حقیقی به برکت حفظ مراقبات قبلی، در دهه آخر ماه رمضان تحت عنایات خاص مقام ولایت قرار می‌گیرند و در مدارج خاص، میهمانان خاص سفره ولایتند.

▫️سالک باید با بهره‌مندی از اوقات سپری
دانلود فیلم ایرانی چاقی با لینک مستقیم
فیلم سینمایی چاقی به کارگردان راما قویدل و تهیه کنندگی حمید آخوندی و علیرضا جلالی ساخته شده است. در این فیلم بازیگرانی مانند حمید فرخ نژاد، لادن مستوفی، علی مصفا، مهسا کرامتی نقش آفرینی کرده اند. ژانر این فیلم هم اجتماعی می باشد که شما می توانید این فیلم زیبا و دیدنی را از سایت پیشگام مووی دانلود و دریافت نمایید.
بزودی … | تیزر فیلم قرار گرفت
کارگردان : راما قویدل
موضوع : اجتماعی ، درام
سال تولید : 1393
مد
خب! دانشگاه به صورت جدی و رسمی استارت خورد! همین هفته‌ی پیش...
خیلی از حجم مطالب و انرژی‌ای که باید بذاریم برای "ارشد" جا نخوردم! انتظارش رو داشتم که توی هر ترم نیاز باشه چندتا کتاب رو (خیلی جدی) بخونم و غیره و غیره :)) ولی دیگه ناموسا 4تا کتاب 700-800 صفحه‌ای برای دوتا درس؟؟ بابا مصّبتو شکر :)))

دغدغه‌های زیادی توی سرم دارم که بعضی وقتا باعث میشن نتونم 100% انرژیمو بذارم برای خودم و کارهام.. می‌خوام اینجا خالیشون کنم تا هم دسته بندی بشن و هم از توی سر

مهم: با وجود قانونِ ارزی جدید برای دسترسی واردکنندگانِ کالاهای گروه آی‌تی به سامانه‌ی نیما، قیمت‌ِ قطعات همچنان با ارزِ آزاد محاسبه می‌شود. 
در دی‌ماه مادربرد و کارتِ گرافیک‌های حرفه‌ای در بازار داخلیِ با کمبود و افزایشِ قیمت مواجه شدند و در نتیجه قیمتِ کامپیوتر هم افزایشِ نسبی را تجربه کرد.
پردازنده‌ی نسلِ قبلی Core i7-8700K همرده‌ی Core i7-9700K محسوب می‌شود و هنوز انتخابِ مناسبی برای این رده سیستم است و بعید است گلوگاه شود. همچنین با کارت
نمی دونم چرا خیلی چیزی به ذهنم نمیرسه . شاید چون انتخابِ خیلی چیز ها دست من نبوده و دست تقدیر زندگیم رو شکل داده . همون دستی که من رو در جوار امام رضا به این دنیا آورد . همون که تعیین کرد که یک شیعه ی دوازده امامی باشم . همون که من رو به دبیرستان آینده سازان برد و با دوستانی آشنا کرد که باعث تغییر مسیر زندگی من شدن . همون دستی که روشنا رو به عنوان اولین و آخرین گزینه سرِ راه من قرار داد . همون دستی که به من اشاره کرد و دستور هجرت داد ... همون دستی که ...
مداد، تولد دوباره وبلاگ نویسی و پلتفرم نشر محتوای فارسی
هر فرد با هر میزان آگاهی و هر سبکی از زندگی، داستانی در ورای گذر این روز و شب ها دارد، داستانی مرتبط با اجتماع، شغل، رشته تحصیلی، ورزشی و ...
مداد شبکه ای اجتماعی برای ثبت و انتشار این داستان هاست!
مداد برای نویسندگان
چه وبلاگ نویس باشید، چه ناشر و چه یک نویسنده؛ هر کس با هر موضوعی می تونه خالق نوشته ها در مداد باشه. موضوعی اجتماعی، آموزشی، شرح حال، سفرگردی و خلاصه هر موضوعی میتونه سوژه ن
هر فرد با هر میزان آگاهی و هر سبکی از زندگی، داستانی در ورای گذر این روز و شب ها دارد، داستانی مرتبط با اجتماع، شغل، رشته تحصیلی، ورزشی و ...
مداد برای نویسندگان
چه وبلاگ نویس باشید، چه ناشر و چه یک نویسنده؛ هر کس با هر موضوعی می تونه خالق نوشته ها در مداد باشه. موضوعی اجتماعی، آموزشی، شرح حال، سفرگردی و خلاصه هر موضوعی میتونه سوژه ن
مداد برای نویسندگان
مداد برای نویسندگان
مداد برای نویسندگان
مداد برای نویسندگان
مداد برای نویسندگان
مداد برای نویسندگان
 امام علی (علیه السلام) مى فرماید: جهاد زن شوهردارى شایسته است به سبب آن که در میدان جهاد مشکلات فراوانى است: هم بذل مال است (در زمانى که مجاهدان هزینه هاى خود را از سلاح و مرکب و غذا مى پرداختند) و هم بذل جان و هم جدایى از زن و فرزند و بستگان و در بسیارى از موارد، جراحات سخت جسمى. زن ها نیز هنگامى که در برابر مشکلات خانه دارى و گاه اعتراضات و زخم زبان هاى شوهر قرار مى گیرند اگر تحمل و بردبارى نشان دهند جهاد مهمى را انجام داده اند. «اصبغ بن نباته»
فراخوان سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر منتشر شد فراخوان سی و پنجمین جشنواره موسیقی فجر که قرار است 24 تا 30 بهمن ماه امسال برگزار شود، منتشر شد.  گروهها و هنرمندان موسیقی برای شرکت در جشنواره تا 17 آذرماه سال جاری فرصت دارند تا در سایت جشنواره به نشانی www.fajrmusicfestival.com ثبت نام کنند.
سی‌و‌پنجمین جشنوارۀ موسیقی فجر هم‌زمان و در گرامیداشت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ایران از تاریخ 24 تا 30 بهمن 139۸ برگزار خواهد شد. فراخوان حاضر بر اساس آیین­نامۀ جش
بِسْمِ ٱللَّهِ ٱلرَّحْمَٰنِ ٱلرَّحِیمِ ( 1 )به نام خداوند بخشنده‌ی مهربان می آغازم(پیش از هر کاری، چند لحظه توقف و تمرکز - مکث - نمایید تا مطمئن شوید کاری که می خواهید بکنید با نام خدا و این احساس آغاز می شود که در آغوش خدا و تحت حفاظ نوازش «ایشان» هستید - اکنون فقط کار درست را بر خواهید گزید - اندوه زُدایی - ... و آن را درست انجام خواهید داد - شادی زایی - ... و راستی را پیشه خواهید کرد - تولید مهر و عشق، که نشانش گسترش لبخند است -)
ٱلْحَمْدُ لِلَّهِ رَب
به مجموعه کلماتی که در فارسی با « ِ « به هم زنجیر شدن گروه اسمی میگن. گروه اسمی زنجیری بلند یا کوتاه از ترکیبات اضافی و وصفیه در کنار هم.
حالا به عکس بالا نگاه کنین:
برای اینکه افتراق براتون آسون باشه کلمات رو با معانیشون هم‌رنگ کردم.
دقت اگه کنین میبینین ترتیب کلمات گروه اسمی در ترکی دقیقا برعکس فارسیه مثلا در فارسی میگیم:
لباس زیبای مادرم
در ترکی میشه: «مادرم زیبا لباسش»
تو انگلیسی هم دقیقا همینه مثل ترکی:
My mother's beautiful clothes
فقط چند نکته در
داشتم لیست خرید مینوشتم،برای دو هفته
تو این روزها برخلاف همیشه روزایی که خرید میاد تو خونه روز عذابمه.
یعنی یه افسردگی در حد چند ساعت میگیرم که نگو و نپرس.
این روزها خرجمون خیییلیی بیشتر شده که به دخلمون نمیاد.
قبلا نون میخریدیم هزار.الان باید بخریم ده هزار.
تازه داغ هم نیست،بربری هم نیست.
دلم پیش کساییه که ندارن.خدایا چجوری میگذرونن؟
خوردن خیار و گوجه هم که آقای خونه ممنوع کرده.گردو رو هم که نمیشه شست.
فکر کن باید نون پنیر خالی بخورم بی بربری
از لحاظ سیاسی ضعفِ‌ این استدلال همواره این بوده: کسانی که بد را مقابلِ بدتر انتخاب می‌کنند به سرعتِ تمام فراموش می‌کنند که بد را انتخاب کرده‌اند. چون بدی رایش سوم سرانجام چنان ابعادی هیولایی یافت که هر قدر هم که تخیلِ قوی می‌داشتیم نمی‌شد آن را «کم‌تر بد» نامید،‌ قاعدتا (با تجربه‌ی‌ جنگ جهانی دوم) می‌بایست پایه‌های‌ این استدلال برای همیشه فرومی‌ریخت،‌ اما شگفتا که چنین نشد. افزون بر این،‌ اگر به تکنیک‌های حکومت توتالیتر نگاه کنی
علی الف از احتمال متنفر بود. می‌گفت در دوره‌ای که تصمیم گرفته ریاضی بخواند، با خروارها اندیشه ضدونقیض دست‌به‌گریبان بوده، با هزاران‌هزار پارادایمِ متفاوت که همگی با هم در جنگ بوده‌اند و او تحتِ لزومِ زیستن و انسان‌بودن ناچار به انتخابِ یکی از آن‌ها، و تبعا سردرگم؛ پس به قطعیت ریاضی پناه آورده. اما احتمال همان فیلدِ نفرین‌شده‌ای‌ست که قطعیت او را تهدید کرده.
این را یک شب در خیابانِ انقلاب وقتی اتفاقی من را دید و دست روی شانه‌ام گذاش
* گاهی ذهنم خیلی زیاد شلوغ میشه.. انقد شلوغ که نمی‌دونم واسه هر فکری که تو ذهنمه باید چیکار کنم و چه تصمیمی بگیرم! این روند تا جایی پیش میره که همه‌ی فکرام گره میخورن بهم و نهایتا پرتشون می‌کنم یه گوشه و خودمو می‌زنم به اون راه.. انگار نه انگار که اصلا چیزی بوده:/
* بعضی وقتا یهو یه اتفاقاتی میفته که واقعا نمی‌دونم باید براشون چیکار کنم و هرچقدر خودمو به در و دیوار می‌کوبم بازم نمیدونم چه کاری انجام بدم که درست باشه!
می‌دونم اشتباهه ولی همیشه
.
برای همه مون اتفاق اوفتاده که قلبمون شکسته به خاطر حرف یا رفتار ِ یک آدم دیگر .یا حتی در یه روز و یه لحظه از آدمایِ مختلف .حسِ تلخ بعد از این تجربه باعث شده یه وقتایی بگیم دیگر به ادما اعتماد نمی کنم و یا دیگر با هیچکی گرم و صمیمی نمیشم یا اینکه دیگر از خودم و دلنگرانی هام و دغدغه هام به کسی نمی گم چون درک نشدیم و یا حتی مسخرمون کردن به خاطرِ اون دغدغه .
شاید بعضی هامونم مدتی دور شده باشیم از ادما ولی اکثرمون بازم بر میگردیم .بازم اعتماد میکنیم .ب
امام، «مقاومت» را از روی هیجان‌زدگی انتخاب نکرد، از روی احساسات زودگذر
انتخاب نکرد؛ پشتوانه‌ی انتخابِ مقاومت از سوی امام بزرگوار ما یک
پشتوانه‌ی منطقی،عقلانی،علمی و دینی است.
اولا:
یک جزء این منطق این است که مقاومت، واکنش طبیعیِ هر ملّت آزاده و باشرف در
مقابل تحمیل و زورگویی است؛ دلیل دیگری لازم ندارد. هر ملّتی که برای شرف
خود، برای هویّت خود، برای انسانیّت خود ارزش قائل است، وقتی ببیند یک چیزی
را میخواهند به او تحمیل بکنند، مقاومت م
سال دوم دبیرستان بود که به خاطر معلم ریاضی نه چندان محبوبمان ، به طور کلی از ریاضیات متنفر شدم. البته ناگفته نماند که از همان دوران ابتدایی زمانیکه مادرم کتابهای قطور تست ریاضی را برایم میگرفت تا در امتحانات مدارس تیزهوشان موفق شوم، حس خوبی به این درس نداشتم و یادم هست همیشه با شنیدن نام ریاضی، استرس سرتاسر وجودم را فرا میگرفت اما کم کم سعی کردم برای مطالعه این درس در خودم علاقه ایجاد کنم. که این ایجاد علاقه در من جواب داد و باعث شد که در دور
خیلی وقتا طرف اصلا تو باغِ رنجوندنِ تو نبوده 
(کار یا حرف زشتش عمدی نبوده). 
سوای اینکه خیلیا به شدت از ناتوانی در انتخابِ کلمهء مناسب برای منظورهای متفاوت رنج میبرن و جمله سازیشون از اول دبستان به بعد پیشرفتی نکرده. 
و خیلیا هم ناتوانن در درکِ موقعیت ها و بروزِ رفتارهای مناسبِ هر موقعیت. 
ینی اینهمه آدم داریم که به قصدِ آزار و لذت بردن از تماشای رنج آدما کسیو اذیت نمیکنن، بلکه فقط یه کم بیشعورن!
و حتما انقدر بالغ و منطقی هستیم که اینو هم در ن
بسمه تعالی
نهادهای نظام اجتماعی اسلام
نهاد خانواده: دین باغبانی انسان است. تزکیه و تعلیم. حکمت
رهبری و ورزشکاران: منافات نداشتن ورزش و فرزند داشتن
خانواده اساس مزیت نسبی جامعه دینی و هویت دینی
خانواده و تربیت،
دو رویکرد اساسی دشمن: خانواده کوچک شود و دوم خانواده از هم بپاشد.
اندلسیسم سازی ایران ، اندلس یا اسپانیا مهم تمدن ایرانی بود بسیاری از بزرگان دینی ما اهل اندلس هستند . امروز کسی باور نمی کند راهش همین بی بندو بار کردن بود.
تحقیر زن خانه

«بنا به اندیشه سیاسی اسلاوی ژیژک، حکومت های ایدئولوژیک دو گونه دشمن دارند: یکی کسانی که ایدئولوژی را خیلی جدی می گیرند و معتقدند باید صفر تا صد آن را رعایت کرد و دوم گروهی که کاملا ایدئولوژی را رد می کنند و به مخالفت مستقیم با آن می پردازند. حکومت های ایدئولوژیک کسانی را دوست دارند که در میانه قرار می گیرند. کسانی که ایدئولوژی را به طور جدی اجرا نمی کنند و در مخالفت با آن هم خیلی جدی نیستند». من می خواهم با تأسی از این مقوله از اندیشه سیاسی ژی
«بنا به اندیشه
سیاسی اسلاوی ژیژک، حکومت های ایدئولوژیک دو گونه دشمن دارند: یکی کسانی که ایدئولوژی
را خیلی جدی می گیرند و معتقدند باید صفر تا صد آن را رعایت کرد و دوم گروهی که کاملا
ایدئولوژی را رد می کنند و به مخالفت مستقیم با آن می پردازند. حکومت های ایدئولوژیک
کسانی را دوست دارند که در میانه قرار می گیرند. کسانی که ایدئولوژی را به طور جدی
اجرا نمی کنند و در مخالفت با آن هم خیلی جدی نیستند». من می خواهم با تأسی از این مقوله از اندیشه سیاسی ژیژ
تفسیر نگاشت سوره کوثر آیه 2

فَصَلِ‌ لِرَبِّکَ‌ وَ انْحَرْ

پس برای پروردگارت نماز بخوان و قربانی کن!

شان نزول:
این سوره در روز حدیبیه نازل شد، وقتى که کفار رسول خدا صلى
الله علیه و آله را از حج خانه خدا منع کرده بودند. خداوند با فرستادن این سوره به
رسول خود فرمود: هر جا که هستى نماز بخوان و قربانى کن و مراجعت بنما.( تفسیر روض الجنان از شیعه.)
مقاتل بن حیان از اصبغ بن نباته و او از امیرالمؤمنین على علیه‌السلام
نقل نماید که فرمود: وقتى که این سور
نزال بن سبرة گوید: امیر المؤمنین علىّ بن أبى طالب علیه السّلام براى ما خطبه خواند و بر خداى تعالى حمد و ثنا گفت و بر محمّد و خاندانش درود فرستاد آنگاه‏ سه بار فرمود: اى مردم! پیش از آنکه مرا از دست بدهید از من پرسش کنید، آنگاه صعصعة بن صوحان برخاست و گفت: اى امیر المؤمنین! چه وقت دجّال خروج مى‏کند؟ علىّ علیه السّلام فرمود: بنشین که خداوند کلامت را شنید و خواسته تو را دانست به خدا سوگند در این باب سؤال‏شونده از سئوال‏کننده داناتر نیست و لیکن ب
پالتو از مهم ترین پوشش های فصل زمستان است که افراد را در برابر سرما محافظت می‌کند.

پالتو یا اورکت، یک نوع کت بلند است  که به عنوان بیرونی ترین لایه پوشاک، پوشیده و در زمستان برای حفظ گرمای  بدن استفاده می‌‌شود. قد آن معمولا تا زیر زانو می‌رسد. در اکثر مواقع،  پالتو با روپوش های کوتاه یا کاپشن های بالای زانو اشتباه گرفته می‌شود.  پالتو از پارچه های ضخیم مانند چرم، خز و پشم تولید می‌شود. با شروع فصل  زمستان انتخاب پالتوی مناسب محل کار یا م
❓برای تقویت اراده و رهایی از تنبلی باید چیکار کرد؟!
پاسخ
سوره مبارکه شرح، در صدد شرحِ همین موضوع هست؛ آنچه در ادامه خواهد آمد از این سوره + برآیندی از آیاتِ قرآن + تحلیلِ عقلی استفاده شده. برای تقویتِ اراده جهت رسیدن به موفقیت ها این راهکارها رو مدنظر داشته باشیم:
1. برای حلِ هر مشکلی اول باید آسیب شناسی کرد. دلیلِ بی اراده گیِ ما یا تنبلیِ ما در عرصه تحصیل، اشتغال، عبادت و فعالیت های فردی اجتماعی چیه؟ اینه که نا امیدم؟ یا کارهام سنگینه؟ یا ا
امیدوارم انتظار نداشته باشید بقیه دعوامون رو بنویسم... چند هدف داشتم که به نظرم محقق شده باشه... این قضیه مربوط به بیش از یک سال پیشه... تقدیر اینگونه بوده که شرایط شغلی من به گونه ای باشه که گاهی این مسائل پیش میاد... و همسر نازنین هم حق دارن این حساسیت ها رو داشته باشن... اما وقتی در جامعه ای فساد و ناهنجاری افزایش پیدا کنه نمیشه انتظار داشته باشیم تیر و ترکش هاش به ما اصابت نکنه... ما هم عضوی از این جامعه هستیم...
فکرتون رو از اون بحث دیروزی من و همس
الف.
* مطلبی که در ادامه خواهید خواند، مواجه‌ی شخصیِ نویسنده است با این اثر که سعی شده در آن، با وفاداری  به محتوا، تعلیق و لذتِ کشف، به تحلیل این اثر بپردازد.

در اولین نماها، با دری آبی رنگ و ساده روبرو می‌شوم، آرام تکان می‌خورد، و در میانه‌ی در با خطی ساده: « کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نمایش می‌دهد»، با خیال اینکه با فیلمی ساده و در خور رده‌ی نوجوان، روبرو هستم، باز به در نگاه می‌کنم تا ببینم فرای آبی‌اش برایم چه ماجرایی را رقم
الف.
* مطلبی که در ادامه خواهید خواند، مواجه‌ی شخصیِ نویسنده است با این اثر که سعی شده در آن، با وفاداری  به محتوا، تعلیق و لذتِ کشف، به تحلیل این اثر بپردازد.

در اولین نماها، با دری آبی رنگ و ساده روبرو می‌شوم، آرام تکان می‌خورد، و در میانه‌ی در با خطی ساده: « کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان نمایش می‌دهد»، با خیال اینکه با فیلمی ساده و در خور رده‌ی نوجوان، روبرو هستم، باز به در نگاه می‌کنم تا ببینم فرای آبی‌اش برایم چه ماجرایی را رقم
الف.

کارت‌های GTX 1080 Ti و RTX 2080/RTX 2070 هم جایگزینِ مناسبی برای کسانی است که در رزولوشن 1080p و مانیتور ۶۰ یا ۱۴۴ هرتزی مخصوص گیمینگ بازی می‌‌کنند. می‌توان در حالت SLI از دو کارت GTX 2070 Super هم استفاده کرد و راندمانی بی‌نظیر را در رزولوشن 2K و حتی 4K بدست آورد. البته افزایشِ راندمان در حالت دو کارتی دقیقا دو برابر نیست و بخشی از توانِ پردازشی برای هماهنگ کردن کارت‌ها صرف می‌شود، ضمن این که خیلی از بازی‌ها هم با SLI سازگار نیستند یا درایور گرافیکی در آن بازی‌
پردازنده‌های Ryzen 7 2700X و Ryzen 7 2700X هم با راندمانِ بهینه شده در بازار موجود هستند. بررسی بنچمارک‌های Ryzen نشان داد که حتی با بروز رسانی‌ها و بهبودهای صورت گرفته، هنوز این پردازنده‌ها و مادربردهای پلتفرم AM4 را بیشتر باید برای سیستم‌های تولید محتوا و پردازش در اولویت قرار داد و برای بازی هم پردازنده‌ی Core i7 8700K همچنان گزینه‌ی اصلی باقی خواهد ماند. اما مدل‌های Ryzen را در فهرست پیشنهادی خود برای سیستم تولید محتوا  و همچنین سیستم پیشنهادی جایگزین
او به معنای «ایمان» می‌اندیشد. اینکه به‌واقع ایمان به چه معناست؟ دو ریشه برای کلمه ایمان آورده‌اند؛ یکی از ریشه یمین به معنای سمت و راه راست و دیگری از ریشه امن به معنی ایمنی و پناهگاه. از آنجایی که معنای اول معادل روشن‌تری چون «صراط مستقیم» دارد که به کرات نیز آورده شده است، پس معنای دوم برای وی نزدیک‌تر به نظر می‌رسد. با این نگرش شاید بتوان نگاهی دوباره به یک آیه مشهور داشت:
بیابان‌گردها گفتند «پناه آوردیم». [به آنان] بگو: «پناه نیاوردی
7-آیا می دانید سخن حضرت زهرا (س) با مردم مدینه در مورد روز غدیر چه بود؟

یکی از روزهای پس از پیامبر (ص) که مردم در کوچه نزدیک خانه حضرت علی (ع) گرد آمده بودند، دختر رسول خدا(ص) از خانه بیرون آمده و در کنار درب ورودی منزل ایستاد، و خطاب به مردم فرمود: لا عهد لی بقوم حضروا اسوء محضر منکم ،ترکتم رسول الله (ص) جنازه بین ایدیننا و قطعتم امرکم فیمابینکم، لم تستامرونننا و لم تردو النا حقا کانکم لم تعلموا ما قال یوم غدیر خم ، والله لقد له (علی بن ابی طالب) یو
فهرست:
شناسنامه
ماجرای بازی
بررسی محتوا و آثار بازی
کمی عمیق تر بیاندیشیم
بازی های جایگزین
کمی با بچه ها گپ بزنیم
خلاصه و نمودار

شناسنامه:
نام کامل: Major Mayhem
سال انتشار: 2011
سازندگان: Rocket Jump
سیستم‌عامل: Android, IOS, Windows phone
رده سنی:
google play +7
ماجرای بازی
بازیکن در نقش یک افسر آمریکایی با نام (mayhem) به کاخ سفید می‌رود و از رئیس جمهور امریکا دستور مستقیم می‌گیرد که جهان را از آشوب‌های مختلف نجات دهد؛ بدین ترتیب او وظیفه نجات جهان را بر عهده می‌گ
فاطمیه 1433، مصادف با اردیبهشت1391دانشجوی
سال آخر بودم. شدیداً سردرگم و خسته. از همه جا بریده. یک روز عصر، نزدیک غروب،
توی دانشگاه فکر می کردم و قدم می زدم. راه های مختلفی پیش رویم بود و باید
تصمیمات مهمی می گرفتم برای ادامه تحصیل، برای ازدواج، برای فعالیت فرهنگی، برای
انتخاب برخی علایق متضاد، برای زندگی... هرچه بیشتر فکر می کردم و مشورت می گرفتم،
کمتر به نتیجه و اطمینان قلبی می رسیدم. گیج و سرگردان بودم. به خودم آمدم و
دیدم رسیده ام کنار مزار شهد
خب خب خبقبل از هرچیزی می‌خوام بگم امشب یه معجزه پیدا کردم. همون چیزی که همیشه دنبالش بودم و پیدا نمی‌شد. و چقدرررر حالم خوش شد. عالی شد اصلا.حمید سلیمی رو می‌شناسین؟ چند وقت پیشا با دنبال کردن لینکای مختلف از کانال دیالوگ باکس به کانالش رسیدم. جنس نوشته‌هاش و حتی سلیقه‌ش تو موسیقی حسابی با حالم جفت و جور می‌شد و داستان نوشتن‌هاش رو دوست داشتم. این قصه‌نویسِ قصه‌ی ما، هر هفته تو کانالش از یه دورهمی حرف می‌زد که یک‌شنبه‌ها تو یه کافه نزد
دخترم
که به سن بلوغ رسید و ارتباطش با پسرها شروع شد، بهش میگم:

دخترم
این حق توعه که تصمیم بگیری بدنت رو چطوری و تا چه حد و به چه کسانی نشون بدی.
بدنِ تو حریمِ توعه. نه من به عنوان پدرت و نه هرکس دیگه‌ای حق نداره برای تو تعیین
کنه چطوری لباس بپوشی. آرایش کنی. و چه کسی بدن تو رو ببینه. ولی بابا جون بدون که
آدما خیلی ظاهربین هستند. حالا خودت با یکم تجربه و معاشرت میفهمی. بدون که خیلی
وقتا تو از پوشیدن یه لباس قصدی داری و دیگران هرگز حتی به نیت تو فک
پالتو از مهم ترین پوشش های فصل زمستان است که افراد را در برابر سرما محافظت می‌کند.
پالتو یا اورکت، یک نوع کت بلند است که به عنوان بیرونی ترین لایه پوشاک، پوشیده و در زمستان برای حفظ گرمای بدن استفاده می‌‌شود. قد آن معمولا تا زیر زانو می‌رسد. در اکثر مواقع، پالتو با روپوش های کوتاه یا کاپشن های بالای زانو اشتباه گرفته می‌شود. پالتو از پارچه های ضخیم مانند چرم، خز و پشم تولید می‌شود. با شروع فصل زمستان انتخاب پالتوی مناسب محل کار یا مهمانی ی
فرش باغی از گل های رنگارنگ به زیر پا است. گرمای خانه ایرانی مدیون طرح و رنگ های گرم فرش است.
فرش نقش مهمی در چیدمان دکوراسیون داخلی خانه های ایرانی دارد. فرش دستباف ایرانی با کیفیت بالا و به عنوان یک اثر هنری همیشه ارزشمند بوده است. فرش در انواع مختلفی تولید می‌شود. تنوع رنگ، طرح، جنس و سایز فرش باعث می‌شود انتخاب آن سخت به نظر برسد. در بیش تر مواقع به بازار می‌رویم، با توجه به بودجه هر فرشی که به نظرمان جذاب آمد آن را خریداری می‌کنیم. به خانه
چرا از MetaTrader 4 Web استفاده می‌کنیم؟

برای افتتاح حساب در بروکر الیمپ ترید   olymp tradeاینجا را کلیک کنید.
آشنایی با MetaTrader 4 Web الیمپ ترید: اکثر معامله‌گران از کامپیوترهایی استفاده می‌کنند که می‌توانند به سادگی نسخه‌ی PC پلتفرم MetaTrader 4 را اجرا کند. نسخه‌ای که قدرتمندتر می‌باشد.
با این حال زمان‌هایی وجود دارند که MetaTrader 4 Web تنها گزینه‌ی ممکن است (آشنایی با MetaTrader 4 Web الیمپ ترید) :
1 - محیطی با امنیت بالا. برخی افراد ترجیح می‌دهند هیچوقت هیچ چیزی
اگر رنگ سقف خانه کیفیت روزهای اول را ندارد و آلوده به نظر می‌رسد دست به کار شوید و سقف خانه را رنگ آمیزی کنید. نگران سختی ها و انتخاب رنگ نباشید، هر مشکلی چاره ای دارد.
متخصصان طراحی داخلی و معماران، نام دیوار پنجم را برای سقف انتخاب کرده اند تا بر اهمیت سقف به اندازه دیوار ها تاکید کنند. شاید بار ها با دیدن رنگ سقف تصمیم به رنگ آمیزی گرفته اید. یا ممکن است خواسته باشید رنگ این دیوار پنجم را تغییر دهید، اما سختی کار هنگامِ رنگ آمیزی سقف منزل شم
بهتر از جان ،نازنینم  صبح زیبـایت بـخیررفته دیروزت بخیر حال و فردایت بخیرمن دعای گرم خود را  نـذر راهت می کنمتا بچرخد نرم و راحت چـرخ دنیـایت بـخیر
****************امروز تون زیبا ان شاءالله امروزهمون روزی باشه که آرزوشودارید
پرازخیروبرکت پرازدلخوشی وموفقیت پراز محبت خدا در زندگی*********************
صبح است بیـا پنجرہ را باز ڪنیمبــا بــوے دل انگیز گل آغاز ڪنیم
  بـا عطر دل آراے بهار این صبح راتـــا اوج غـــزلهاے تـو پرواز ڪنیم
 به
صندلی راک با نام های صندلی ننویی، صندلی گهواره ای و صندلی شومینه شناخته می‌شود.
دکوراسیون داخلی خانه یک هنر است و روز به روز بر اهمیت آن در بین افراد افزوده می‌شود. مبلمان از لوازم اصلی چیدمان منازل است. صندلی راک یکی از جالب ترین اجزای دکوراسیون داخلی است. این صندلی حالتی گهواره ای دارد و به همین دلیل حسی نوستالوژیک در ذهن تداعی می‌کند. این عنصر علاوه بر زیبایی، نقش آرامش بخشی را بر عهده دارد. در این بخش از مجله دلتا در مورد صندلی راک بیش تر
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمَنِ الرَّحِیمِ
السلام علیک یا فاطمه الزهراء سلام الله علیها
غدیر؛ نصب جانشین و توجه به مسأله امامت

1.76 مگابایت
دریافت فایل فلش -  دریافت کد

صوت و ویدئو

خط حزب‌الله ۱۹۷| به چشم دیدیم...
 برای دسترسی به آرشیو نشریه می‌توانید به اینجا مراجعه کنید.
دریافت «خط حزب‌الله» نسخه‌ی مطالعه | دریافت نسخه‌ی چاپ

عید اللَّه الاکبر

عید اللَّه الاکبر

امام خامنه ا
خواب‌های من همه عجیبند، گاهی عرفانی‌اند، گاهی فلسفی، گاهی هم فانتزی، خلاصه که دوستانِ نزدیکم بهتر می‌دانند که جنونم در چه درجه‌ای به سر می‌برد.
خوابی که چند شب پیش دیدم، ایدۀ این چالش شُد. در خواب تصمیم گرفتم که با ماشین زمان به گذشته بروم و برایِ خودم نامه‌ای جا بگذارم و خودم را نصیحت کنم که چه کارهایی را انجام بدهم و چه کارهایی را هم ترک کنم.
من برای خودم نوشتم:
سلام، شاید شاخ در بیاری این رو بفهمی ولی واقعیت داره و من دارم از آینده برات

از تغییر مسیر نترسید!
یک ویلا در کلاردشت دارم (جایی که خیلی مورد علاقه‌ی من است و طبیعتِ زیبایش را می‌پسندم).مدتی پیش که در آنجا بودم. هوا کمی برفی و تاریک بود و من منتظرِ یکی از دوستانم بودم. ایشان به همراه ماشینی که کرایه کرده‌بودند، از کوچه گذشته‌ بودند و راه را گم کردند؛ راننده با ماشین در چاله افتاده بود و نمی‌توانست از آن بیرون آید.
ایشان با من تماس گرفتند و متوجه شدم که در ۱۵۰ متریِ ما هستند. رفتم و هدایتشان کردم که وارد ویلا شوند و خ
آشنایی با نوسانگرها در فارکس تایم: نوسانگرها گروهی از شاخص‌ها هستند که بازه‌ی بی‌نهایتِ (به صورت تئوری) حرکت قیمت را به بازه‌ای کاربردی‌تر محدود می‌کنند. این نوع شاخص‌ها به دلیل سختیِ شناساییِ یک مقدار حداکثر و حداقل در هنگام معاملات، توسعه یافته‌اند.
با اینکه ما ممکن است تصویر و مفهومی ذهنی از مقدار حداکثر و حداقل داشته باشیم، اما طبیعتِ نوسانی و پرهرج و مرج معاملات به این معنی است که امکان عبور از هر نقطه‌ی حداکثری وجود دارد.
برای
شیرین یه
پسرِ هپل هپو به تور زدم می خوام حسابی تیغش بزنم پایه ای؟
-         
مهتاب من کشیدم بیرون دیگه نیستم نمیبینی چادری شدم
-         
اوه اوه منو بگیر! نکبت واسه ما آدم شده؟ ولی حالا
جدا قضیه ی چادر چیه؟ من فک کردم یه ترفند جدیده واسه ی تیغ زدن
-         
نه بابا اینطوری نیست ، قضیش مفصله بی خیال
-         
بی خیال سالاد نمیشه ، تا نگی ولت نمی کنم.
-         
قضیه اینه که من شوهر میخوام
-         
چی؟
-         
همون که شنیدی
کات
نویسنده قل
فیلم توگو داستانی عاشقانه دارد، در اینجا میان سگ‌ها و انسان‌ها. از این عشق غریزی- فطری، واقعه‌ای حماسی خلق می‌شود؛ طوفان معادله را سخت کرده و داوطلب‌ها برای عملیات نجات، صفی طولانی ندارند. وگرنه چه بسیار مردان و چه بسیار سورتمه‌ها که موقعِ مسابقات و جایزه سر و کله‌شان پیدا می‌شود. در نهایت قهرمان آرام می‌آید و آرام می‌رود. اگر فیلم وقاری دارد، مدیون واقعیتی ساده در دلِ یک روستا است. از این واقعیت‌ها در اطرافمان کم نیست.
نقد بررسی Togo
ح
یامن له الدنیاوالاخره

مناسبت های جمادی الأولیروز اول : شیخ کاظم بغدادى معروف به اُزرى مداح اهل بیت ادیبى کامل و شاعرى فاضل و صاحب قصیده هائیه که قریب به هزار بیت است که صاحب جواهر اجر و ثواب اخروى آنرا بر اجر جواهر ترجیح مى داد و آرزو مى کرد کاش ثواب قصیده در نامه عمل او و ثواب جواهر در نامه عمل ازرى ثبت شود.در سال 1211 قمرى در حدود 80 سالگى در کاظمین وفات کرد و در سرابى که معروف به قبر مرحوم سید مرتضى است دفن گردید.روز پنجم :ولادت عقیلة العرب ز
بسم الله 

مناسبت های جمادی الأولیروز اول : شیخ کاظم بغدادى معروف به اُزرى مداح اهل بیت ادیبى کامل و شاعرى فاضل و صاحب قصیده هائیه که قریب به هزار بیت است که صاحب جواهر اجر و ثواب اخروى آنرا بر اجر جواهر ترجیح مى داد و آرزو مى کرد کاش ثواب قصیده در نامه عمل او و ثواب جواهر در نامه عمل ازرى ثبت شود.در سال 1211 قمرى در حدود 80 سالگى در کاظمین وفات کرد و در سرابى که معروف به قبر مرحوم سید مرتضى است دفن گردید.روز پنجم :ولادت عقیلة العرب زینب کبرى 5 ق ک
عکس پروفایل دخترونه
گاه دلـــــــم میگیرد ازصداقتـــــم که نمیدانم لایق کیست…گاه دلــــــــم تنگ میشودبرای وعــــده هایی که میدانستم نیست اما برای دلخوشیم کافــــی بود….گاه دلــــــــم میگیرد از سادگـــــی هایم….گاه دلـــــــم میسوزد برای وفـــــــاداری هایم…گاه دلـــــم میسوزد برای اشکهایم…..گاه دلـــــــم میگیرد از روزگــــــــــاری که درآنم….این نبـــــــــــــــود آنچه درانتظارش بــــــــــــــــودم……..
عاشق که باشی!س

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین وبلاگ ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها